FakeNews Tragač objavljuje originalne, autorske sadržaje. Tekstove pripremaju članovi redakcije i saradnici, čija imena i biografije možete pročitati u impresumu.
Glavni i odgovorni urednik učestvuje u istraživačkom procesu i proverava da li analize zadovoljavaju faktografske, etičke i jezičke standarde. Glavni i odgovorni urednik zadužen je za komunikaciju sa čitaocima koji prijavljuju potencijalne dezinformacije, kao i za objavljivanje ispravki i reagovanja. Ukoliko je glavni i odgovorni urednik ujedno i autor analize, nju pre objavljivanja proveravaju zamenik urednika i još jedan novinar iz redakcije. Glavnog i odgovornog urednika bira Upravni odbor Novosadske novinarske škole na predlog redakcije.
Zamenik urednika asistira u obavljanju uredničkih zadataka i obavlja poslove urednika u slučaju njegovog odsustva. Zamenika urednika bira Upravni odbor Novosadske novinarske škole na predlog redakcije.
Menadžer za međunarodnu saradnju zadužen je za komunikaciju unutar fektčeking mreža SeeCheck, IFCN i EFCSN, čiji je FakeNews Tragač član.
Menadžerka programa zadužena je za administrativne poslove u vezi sa radom redakcije, kao i za organizaciju obuka i treninga.
Novinari sprovode dnevni monitoring medija (prema planu izloženom u odeljku Analiza sadržaja) i proveravaju sumnjive sadržaje, kao i sadržaje na koje su nam ukazali čitaoci.
Konsultanti su eksperti koji po potrebi sarađuju s FakeNews Tragačem, uglavnom na polju naučnih tema. Njihov zadatak je da pomognu novinarima da razreše nedoumice, da upute na adekvatnu literaturu ili eksperte, kao i da provere terminologiju i argumentaciju u analizama Tragača pre njihovog objavljivanja.
Menadžerke društvenih mreža vode naloge FakeNews Tragača na Fejsbuku (FNTragac), Tviteru (FNTragac), Instagramu (fn_tragac) i Tiktoku (fntragac). Naloge vode Elena Prnjić (Instagram, Fejsbuk i Tviter) i Darija Stjepić (Tiktok).